Profily Artline 82 MD spĺňajú vysoké štandardy pasívnej konštrukcie.

Viackomorový profil je vybavený systémom troch tesnení, má vynikajúci koeficient prestupu tepla Uf = 1,0 W / m²K. Keď je postavený s izolačnou vrstvou budovy, dosahuje štandardy požadované pre okná v pasívnych budovách.

Klasa A

V profile Artline 82 MD majú vonkajšie steny hrúbku 3 mm (s maximálnou odchýlkou + – 0,2 mm), čo umožňuje ich klasifikáciu podľa PN-EN 12608. To znamená, že spĺňajú najvyššie štandardy tepelnej ochrany chránia tiež interiér pred hlukom.

Počet komôr

Rám má 6 komôr, zatiaľ čo v krídle 5. Výstuže použité v profiloch Artline 82 MD vám umožňujú vyrábať moderné krídla s veľkou presklenou plochou.

Výška profilu

Unikátnosť systému Artline 82 MD spočíva v tom, že profil krídla je úplne zapustený do profilu rámu, takže len rámový profil s výškou 111 mm je viditeľný zvonku – vo verzii s pevným zasklením av okne s krídlom.

Sklo

Konštrukcia profilov umožňuje použitie rôznych variantov trojskiel, ktorých hrúbka je v rozmedzí 34-60 mm. To vám umožňuje prispôsobiť parametre tepelnej izolácie skla požiadavkám investora a rozpočtovým možnostiam.

Tesnenie

Štandardná verzia profilu Artline 82 MD je vybavená tromi tesneniami z EPDM. Vďaka tomu chráni rámy a zárubne proti vonkajšiemu hluku, proti prievanu a chladu.

Kovanie

Všetky armatúry dostupné na trhu, vrátane kovania proti vlámaniu, môžu byť použité s profilmi Artline 82 MD.

Bezpečnosť

Profil Artline 82 MD má zvýšenú tuhosť. Využíva oceľovú výstuhu – v ráme je výstuha uzavretá, v ráme – otvorená, dvojitá. Okno je preto tuhšie, odolnejšie, ale aj bezpečnejšie. Môžu sa použiť armatúry proti vlámaniu, ktoré sťažujú otváranie alebo rozbitie okna.

Dizajn

Profily Artline 82 MD sú ponúkané iba v bielej farbe. Ich tvary sú mierne zaoblené, takže vyzerajú moderne a elegantne. Vyrobené z vysoko kvalitného PVC, majú veľmi hladký povrch, ktorý sa ľahko čistí, rámové profily z vonkajšej strany môžu mať hliníkové kryty, dostupné v RAL farbách.

Doplnkové prvky

Profily Artline 82 MD môžu byť inštalované spolu s parapetmi, spodnými parapetmi a vonkajšími žalúziami zo systému VEKA. Sú tiež dokonale prispôsobené štýlu dverového systému VEKA – vstup, posuvné a posuvné a sklopné.